Hurtownia chemiczna może przynieść bardzo duże zyski i okazać się bardzo dobrym interesem, który pozwoli rozwinąć skrzydła przyszłym przedsiębiorcom. Najważniejszym aspektem jaki powinien być brany pod uwagę przed otwarciem takiego sklepu to przede wszystkim zyski jakie możemy z jego funkcjonowania osiągnąć.

Z roku na roku wartość sprzedanych produktów chemii gospodarczej rośnie średnio o około 10%. W skali całego rynku jest to bardzo dużo, a trend ten w najbliższych latach ma nadal utrzymywać się na tym samym poziomie, co świadczy o tym, że hurtownia chemiczna Lublin może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Marża od sprzedanych produktów chemicznych wynosi od dwudziestu do trzydziestu procent. Dla przedsiębiorcy nie jest to może zbyt dużo, ale biorąc pod uwagę okresy świąteczne, niedziele niehandlowe i postępującą urbanizację miast może być jednak spora. Wzmożony ruch w sklepie będzie generował większą sprzedaż, a co za tym idzie większe zyski.

W dzisiejszych czasach ludzie coraz chętniej zaczynają kupować coś na zapas. Płyny do mycia podłóg, szampony, mydła, to produkty, które będą zawsze w użyciu. Najlepszym rozwiązaniem dla nowych przedsiębiorców może okazać się otwarcie sklepu w małym mieście, na osiedlu mieszkaniowym, gdzie dostęp do marketów jest ograniczony lub nie ma go wcale.

Kategorie: Dom i Ogród