Automatyka wchodzi na stałe w wiele dziedzin życia. Coś, co jeszcze do niedawna kojarzyło się z filmami science fiction, teraz staje się rzeczywistością – i to bliską nam, namacalną – zauważa grupa ekspertów z firmy (http://lightsystem.pl/).

Aby ułatwić sobie życie

Nieraz po wyjściu z domu człowiek zastanawia się, czy wszystko wyłączył i zamknął. Gdy ma się dużą posesję, warto zainwestować w tzw. inteligentny dom. Zastosowane w nim rozwiązania ułatwią panowanie nad wszystkim i sprawią, że będzie można na bieżąco śledzić to, co się w nim dzieje – nawet będąc setki kilometrów dalej, na wakacjach. To rozwiązanie dla tych, którzy chcą wieść spokojniejsze życie i nie mieć na głowie tylu rzeczy.

Prawie jak czary

Nowoczesne systemy pozwalają na sterowanie za pomocą gestów. Jednym machnięciem ręki można włączyć oświetlenie w kilku pomieszczeniach czy też opuścić wszystkie rolety. Ponadto zainstalowanie odpowiedniej aplikacji na smartfonie pozwala na nadzorowanie z daleka tego, co dzieje się w domu. Inteligentny system umożliwi ochronę przed nieproszonymi gośćmi – system kamer sprawia, że na telefon natychmiast przyjdzie powiadomienie, gdyby działo się coś niepokojącego. Jeszcze inny ciekawy element to inteligentne gniazdka elektryczne, pokazujące pobór mocy przez dane urządzenie – informuje jeden z ekspertów z firmy Lightsystem.pl.

Inteligentne domy to już nie fikcja, lecz rzeczywistość. To rozwiązania, które ułatwiają codzienne życie. Warto o nich pomyśleć.