Odpowiednio długi sen to niezbędny element doby. Na jego jakość wpływa mnóstwo czynników, a jednym z nich jest wygodna, ergonomiczna poduszka – informują sympatycy zdrowego spania z Ilovegrain.com.

Cechy dobrej poduszki

Przede wszystkim powinna ona zapewniać właściwe oparcie szyjnemu odcinkowi kręgosłupa. Dzięki temu mięśnie szyi nie będą napięte, a rano nie dokucza uciążliwy ból szyi. Warto dopasować poduszkę do tego, w jaki sposób się najchętniej śpi – inna będzie lepsza do spania na boku, a inna, gdy lubimy spać na plecach. Nie warto na niej oszczędzać kosztem własnego zdrowia. Alternatywą dla zwykłych, puchowych czy piankowych poduszek są poduszki z wypełnieniem z ziaren na zdrowy sen.

Ziarno zamiast pierza

Poduszki tego typu zawierają naturalne wypełnienie, na przykład w postaci gryczanych łusek. Sprawia to, że idealnie dopasowują się do głowy, niwelując napięcie w mięśniach karku. Łuski są zwykle zamknięte w poszewce z gęstej bawełny, co w połączeniu z naturalnym, przemieszczającym się materiałem sprawia, że poduszka taka jest przewiewna, a skóra głowy oddycha. Materiały takie są również dobrą alternatywą dla alergików.

Aby dobrze się wysypiać, trzeba wybrać odpowiednią, komfortową poduszkę. Poduszki z ziarnami to dobry wybór – naturalne materiały oraz masujące właściwości sprawiają, że poduszka taka zapewnia dobry, spokojny sen, po którym jest się naprawdę wypoczętym.

Poduszki o takiej charakterystyce mogą Państwo nabyć m. in. w sklepie ze zdrowymi produktami do spania (https://ilovegrain.com/)


0 komentarzy

Dodaj komentarz