Najlepiej jest spożywać awokado dojrzałe, jednak co zrobić skoro w sklepie najczęściej owoce te sprzedają się jako nie w pełni dojrzale. Są one wtedy twarde i mają gorzki smak. Zresztą w ogóle awokado jest specyficznym owocem ponieważ nigdy ono nie dojrzewa na drzewach.

Jakim owocem jest awokado?

Awokado jest bardzo zdrowym owocem. Mimo, że jest to owoc kaloryczny dobrze jest go spożywać nawet każdego dnia. Jego głównym składnikiem jest kwas oleinowy, który znacznie obniża poziom cholesterolu. Awokado można jeść jako owoc, jako pastę, jako plasterki pokrojone na kanapkę. W każdym przypadku jest ono bardzo smaczne i ma zbawienny wpływ na ludzki organizm.

Jednak w sklepach trudno jest znaleźć dojrzałe awokado, takie, które od razu można pokroić, zjeść i będzie ono bardzo smaczne. Sprzedawane awokado najczęściej jest niedojrzałe. Zatem co zrobić żeby awokado dojrzało i to w bardzo szybki sposób.

Co zrobić żeby awokado dojrzało?

Owoc awokado dojrzewa dopiero kilka dni po zerwaniu z drzewa. Czyli już z zasady zerwane awokado nie jest dojrzałym owocem. Dlatego bardzo dobrze jest gdy leży ono w temperaturze pokojowej. Jednak w takich warunkach dojrzewa dopiero po 5 dniach.Jest to trochę zbyt długi czas dla smakosza awokado. Włożenie awokado do lodówki nie jest też dobrym pomysłem, bowiem tam owoc zanim dojrzeje, może leżeć dwa trzy tygodnie. Sposób z lodówką jest bardzo dobry, gdy kupujemy awokado i chcemy je spożyć po dłuższym czasie od zakupu. Najlepszym sposobem na spowodowanie by awokado jak najszybciej dojrzało jest włożenie go do papierowej torebki.

Przyśpieszenie procesu dojrzewania spowoduje się gdy włoży się awokado do szarej, papierowej torebki. na dwa dni ale w towarzystwie jabłka lub banana.

Jabłko i banan wydzielają etylen, który jest hormonem przyśpieszającym dojrzewanie. Dlatego awokado zamknięte w torebce z bananem lub jabłkiem bardzo szybko dojrzeje. Ten czas dojrzewania to nie jest może godzina lub dwie od momentu zakupu tylko dzień lub dwa dni, ale jest to sposób najszybszy by zjeść dojrzałe awokado.