Późna wiosna i lato to doskonały czas by przyjęcia i uroczystości przenieść na świeże powietrze. Organizując przyjęcie w ogrodzie pełnym roślin i kwiatów nie trudno osiągnąć spektakularny efekt, w dodatku bez wydawania majątku. Trzeba jednak zatroszczyć się o kilka kwestii.

Właściwe miejsce na stół

Organizując przyjęcie w ogrodzie trzeba zadbać nie tylko o dekorację, ale też o odpowiednie miejsce. Ważne jest by stół stał stabilnie i nie zapadał się. W miarę możliwości warto stół postawić pod jakimś zadaszeniem, może to być altana ogrodowa, dach tarasu, a jeśli takowych nie mamy, zawsze pozostaje wypożyczenie wypożyczenie specjalnego namiotu. Stawiając stół pod dachem nie tylko zabezpieczamy się przed zmianami pogody, ale przede wszystkim przed psikusami ze strony ptaków.

Dekoracja ma znaczenie

Organizując przyjęcie w ogrodzie warto postawić na odpowiednie dekoracje, doskonale sprawdzą się bukiety z polnych kwiatów oraz patery z sezonowymi owocami. Jeżeli przyjęcie planowane jest na późne popołudnie, lub może trwać do nocy wśród dekoracji koniecznie powinny znaleźć się świece i lampiony, także takie dostarczające komary. Taka dekoracja jest nie tylko ładna, ale i praktyczna, zapewnia oświetlenie przy zapadającym zmroku.

Zadbaj o komfort gości

Urządzając przyjęcie w ogrodzie koniecznie trzeba wcześniej poinformować o tym gości, najlepiej już wysyłając zaproszenia. Dzięki temu, zwłaszcza paniom, o wiele łatwiej będzie dostosować kreacje do okoliczności, szpilki w takiej sytuacji zdecydowanie się nie sprawdzą. Jeżeli przyjęcia ma trwać do późnego wieczora warto też zabezpieczyć kilka kocy lub szali, by goście mogli się okryć, gdyby wieczór okazał się chłodny.

Kącik dla dzieci

Przyjęcia w ogrodzie to doskonałe rozwiązanie także gdy spora część gości najprawdopodobniej pojawi się na nim z małymi dziećmi. Warto wtedy zadbać o mały kącik z atrakcjami i przekąskami dostosowanymi do wieku. Wystarczy koc na którym znajdzie się kilka zabawek, klocków czy puzzli i niewielki stolik z wodą i świeżymi owocami, pokrojonymi w kawałki pasujące do małych rączek. Jeżeli chodzi o kubki i talerzyki, dla małych gości lepiej ustawić te plastikowe, by w trakcie zabawy nic się nie potłukło i nie zrobiło krzywdy żadnemu z małych gości.

Kategorie: Dom i Ogród

0 komentarzy

Dodaj komentarz