Małe dzieci są bardzo ciekawa świata, a sama nauka sprawia im niebywałą przyjemność. Nowe informacje przyswajają niezwykle szybko i zapamiętują na długo. Warto więc skorzystać z naturalnych predyspozycji najmłodszych.

Nie ma jak globus!

Należy pamiętać, że dzieci równie szybko się zniechęcają. By temu zapobiec, należy pamiętać, że wiedza musi być zaprezentowana w odpowiednio dostosowanej do dzieci formie. Najlepszy sposób na zachęcenie dziecka do nauki to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Zasada ta jest najlepiej spełniana przez zabawki edukacyjne.

Do jednej z popularniejszych zabawek tego typu należy globus interaktywny. Jest to klasyczny globus, wyposażony w dodatkowe opcje. Obecnie dostępne na rynku globusy najczęściej pojawiają się w zestawie z mówiącym piórem. Jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich małych odkrywców. Kiedy dziecko dotknie piórem danego państwa, globus informuje je o nazwie kraju, nazwie kontynentu, na którym jest on położony, liczbie ludności, stolicy, najwyższym wzniesieniu, walucie, języku używanym w danym państwie, hymnie i wielu innych ciekawostkach.

Moc funkcji

Globus w swoim menu posiada także opcję quiz. Quiz składa się z trzech poziomów i bazuje na wszystkich informacjach, o których informuje globus. Na poziomie pierwszym dziecko proszone jest o wskazanie piórem konkretnych państw lub kontynentów, poziom drugi – trudniejszy składa się z pytań o położenie miast. Na poziomie trzecim padają polecenia np. Wskaż kraj, w którym mówi się w języku portugalskim. Po każdej udzielonej odpowiedzi globus informuje czy jest ona poprawna. Dzięki zabawom tego typu dziecko może sprawdzić swoją wiedzę. Chętnie podchodzi ono do nowych zadań, gdyż stanowią one nowe wyzwania. Dzięki temu dziecko chce poznawać coraz więcej ciekawostek oraz informacji i samo dąży do zdobywania wiedzy. Taka motywacja jest najlepszą drogą do rozwoju.

Globus interaktywny jest świetną zabawką do samodzielnego spędzania czasu przez dziecko. Równie dobrze sprawdza się on jednak przy wspólnej zabawie z opiekunami oraz innymi dziećmi.

Kategorie: Ciekawostki

0 komentarzy

Dodaj komentarz