Każdy dom, poddasze lub też inne pomieszczenia wymagające izolacji, powinny być dobrze ocieplone. Najpopularniejszym sposobem, izolującym od zimna i wilgoci jest zastosowanie styropianu czy wełny mineralnej.

Jednak w obecnych czasach, odchodzi się od tradycyjnych metod ocieplania ścian i dachów i zaczyna się stosować nowoczesne sposoby izolacji, takie jak pianka poliuretanowa PUR lub włókna celulozowe. Obydwa te materiały używane są do szybkiego ocieplania, bez względu na porę roku – informują lider od ociepleń pianką PUR na terenie województwa zachodniopomorskiego i pomorskiego – Ocieplenia-Wejherowo.pl.

Cechy charakterystyczne pianki PUR

Pianka poliuretanowa PUR to materiał odporny na wilgoć ze względu na swoją zerową higroskopijność. Natryskując ją na ściany mamy więc pewność, że nie nasiąknie wodą, nie odkształci się pod wpływem ciepła i nie zostanie zniszczona przez owady czy gryzonie.
Pianka nałożona na ścianę metodą natrysku szczelnie wypełnia wszystkie nierówności i szczeliny. Jest lekka, więc nie obciąża konstrukcji budynku czy podłogi lub sufitu. Idealnie przykleja się do podłoża, nie odpada bez względu na czynniki zewnętrzne, a także nie „strzępi się” jak ma to w przypadku wełny.

Optymalna izolacja

Pianka PUR nakładana jest warstwowo. Ostateczna grubość izolacji w odniesieniu do warstwy pianki PUR powinna wynosić około 20 cm, w zależności od wierzchniego materiału, może być grubsza lub cieńsza.
Grubsza warstwa pianki PUR, polecana jest w ocieplaniu domów wolno stojących, bez naturalnej bariery jaką jest las, cieńsza natomiast z powodzeniem sprawdzi się w budynkach stojących w grupach, lub w cieplejszych rejonach kraju.

Pianka PUR to znakomity i wydajny izolator; z powodzeniem zastąpi wełnę mineralną, jest odporna na wiele czynników zewnętrznych i jest bardzo wydajna.

Sprawdź realizacje: ocieplenie domu w Trójmieście.


0 komentarzy

Dodaj komentarz